Čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov pretrváva.

p

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave opätovne upozorňuje občanov, že stále pretrváva Čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru.

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave  opätovne upozorňuje občanov , že stále pretrváva Čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru.

Zakázané je najmä:

•           Fajčiť alebo používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru
  •           Vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov
  •           Zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde môže dôjsť k vzniku požiaru alebo jeho rozšíreniu
  •           Spaľovať horľavé látky na voľnom priestranstve v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Zdôrazňujeme, že v uvedenom čase sa nesmie opekať ani na vyhradených miestach, teda akýkoľvek otvorený oheň je zakázaný.

Za nedodržanie povinnosti, ktoré vyplývajú zo zákona o ochrane pred požiarmi, môže fyzická osoba dostať pokutu do výšky  331 € a právnická osoba do výšky 16 596 €.

Dátum vloženia: 5. 8. 2022 11:23
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 8. 2022 11:27