O nás
Čo sa týka zaujímavých objektov v obci, za zmienku určite stojí rímsko-katolícky kostol atraktívny svojou modernou architektúrou a skutočnosťou, že bol postavený vďaka finančnej a materiálnej pomoci obyvateľov obce na prelome sedemdesiatych a osemdesiatych rokov minulého storočia, teda v dobe, ktorá výstavbe stavieb tohto druhu moc nepriala. Autorom vitráží v priečelí kostola je Vincent Hložník.
Pôvodný barokový kostol s vežou vznikol roku 1743 dostavaním gotickej kaplnky z 15. storočia. Ten bol v roku 1969 asanovaný a v rokoch 1969 – 1973 vznikla novostavba podla projektu Jozefa Hrašnu. Stavba bola realizovaná z darov veriacich. Zastavaná plocha kostola je 600 m², obsahový priestor je 10000 m². Pod kostolom sú pivničné priestory, ktoré slúžia ako sklad kostolného zariadenia.
Interiér kostola vizuálne i akusticky skrášľuje jedinečný píšťalový organ od renomovanej rakúskej firmy Walcker-Mayer, ktorá sa výrobou týchto hudobných nástrojov zaoberá od konca 18. storočia. Práve výnimočná kvalita organu dáva predpoklad pre organové koncerty, ktoré sa konajú spravidla dva razy v roku.
Obyvatelia Zelenča sú v okolí známi svojím pozitívnym vzťahom ku kultúre a zábave. V roku 1973 pod vedením p. Rozálie Bednárikovej vznikol v obci Divadelný ochotnícky súbor, ktorého domovskou scénou sa stal Kultúrny dom v Zelenči. Pod režijným vedením režiséra Jozefa Bednárika, ktorý priviedol tento súbor na špičku amatérskej divadelnej scény nielen na Slovensku, Z-divadlo naštudovalo v osemdesiatich a deväťdesiatich rokoch minulého storočia viacero inscenácií, ktoré zelenčania s veľkým úspechom prezentovali v Maďarsku, Rakúsku, Bulharsku, Juhoslávii , Nemecku, Japonsku, Taliansku, ZSSR, Belgicku a dvakrát na Svetovom festivale amatérskeho divadla v Monaku. I keď v súčasnosti Z-divadlo nie je ako celok aktívne, nedá sa to povedať o jeho bývalých členoch. Jadro neoficiálneho združenia „Spolok nadšencov pre obnovenie ľudových tradícií“ tvoria práve členovia bývalého Z-divadla, ktorí do svojich radov úspešne priťahujú i ďalších členov mladšej generácie. Občania Zelenča s nadšením navštevujú podujatia, ktoré obec organizuje v spolupráci s „Nadšencami“, pretože je viac ako isté, že program ktorí si pripravili, stojí za to vidieť a počuť.
V obci aktívne pôsobí viacero ďalších spolkov, združení a záujmových organizácií, ktoré združuj napríklad seniorov, záhradkárov, chovateľov poštových holubov, kynológov, poľovníkov, priaznivcov dychovky. Športový klub Slávia Zeleneč dáva priestor pre rozvoj futbalu a stolného tenisu a to pre všetky vekové kategórie.
Kataster Zelenča patrí do Malokarpatskej vínnej oblasti a v obci pôsobí niekoľko producentov kvalitného vína, ktoré vyznávači tohto moku môžu ochutnať aj napríklad v rámci každoročne organizovaného podujatia „Malokarpatská vínna cesta“. Spolok vinárov a vinohradníkov Zeleneč každoročne organizuje degustáciu vín „Linčanský džbánek“, ktorá má kredit nominačnej súťaže do Národného salónu vín.