Obec Zeleneč
ObecZeleneč

eRko

Hnutie kresťanských spoločenstiev detí

Organizácia eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí pôsobí v obci Zeleneč približne od roku 2001. Organizáciu tvoria deti a mládež z obce Zeleneč a zodpovednou osobou je Mgr. Daniela Depešová. Organizácia realizuje rôzne podujatia pre deti.

V letnom období je to letný tábor, kde je pre deti pripravený program pod vedením animátorov z obce Zeleneč. Tábory, ktoré organizácia od svojho pôsobenia v obci zrealizovala sa uskutočnili na rôznych miestach: Soblahov, Podmanín, Budmerice, Belušské Slatiny, Svätý Jur, Brezová pod Bradlom, Modra. Cieľom je deťom poukázať, že voľný čas sa dá tráviť aj iným spôsobom ako pozeraním TV a pri počítačoch.

Ďalej je to Deň radosti, ktorý sa koná ako súťažné popoludnie pre deti a ich rodičov vo farskej záhrade, kde sú pre nich pripravené rôzne zábavné súťaže, trampolína, skákací hrad, bazén, koníky, sladkosti a zaujímavé ceny. Cieľom je posilniť vzájomné vzťahy v rodine.
Koledovanie – „Dobrá novina“ – každoročne vo Vianočnom období deti koledujú vianočné piesne a vinše v obci a oznamujú narodenie Ježiša Krista. Vykoledovanou sumou peňazí pomáhajú deťom v Afrike. V zime a mraze sa zrieknu pohodlia a idú pomáhať iným. Svojimi piesňami a vinšami poctili aj prezidenta Rudolfa Schustera a následne o rok na to boli v Rakúsku u kardinála Schönborna, kde tiež reprezentovali svoju obec. Ich vystúpenie zaznamenala aj televízia TA3, ktorá našu obec navštívila.

Detský karneval – je osvedčené podujatie, ktoré sa koná v čase fašiangov a každoročne sa ho zúčastňujú deti z obce. Podujatie, na ktorom sa zúčastňuje okolo 100 masie je veľmi populárne. Masky sú odmenené zaujímavými cenami.

Ďalej sú to športové, kultúrne, turistické podujatia pre deti. Premietanie pod kostolom so súťažnými otázkami, scénky.

Aktuality


Elektronické služby

v
 

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29
1
30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17
1
18
19 20 21 22 23
1
24 25
26 27 28 29 30 31 1

Informácie e-mailom

Novinky e-mailom

Mobilná aplikácia

mobilná aplikácia

google-play-downloadapp-store-download

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 3
DNES: 240
TÝŽDEŇ: 804
CELKOM: 977088