Obec Zeleneč
ObecZeleneč

eRko

Hnutie kresťanských spoločenstiev detí

Organizácia eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí pôsobí v obci Zeleneč približne od roku 2001. Organizáciu tvoria deti a mládež z obce Zeleneč a zodpovednou osobou je Mgr. Daniela Depešová. Organizácia realizuje rôzne podujatia pre deti.

V letnom období je to letný tábor, kde je pre deti pripravený program pod vedením animátorov z obce Zeleneč. Tábory, ktoré organizácia od svojho pôsobenia v obci zrealizovala sa uskutočnili na rôznych miestach: Soblahov, Podmanín, Budmerice, Belušské Slatiny, Svätý Jur, Brezová pod Bradlom, Modra. Cieľom je deťom poukázať, že voľný čas sa dá tráviť aj iným spôsobom ako pozeraním TV a pri počítačoch.

Ďalej je to Deň radosti, ktorý sa koná ako súťažné popoludnie pre deti a ich rodičov vo farskej záhrade, kde sú pre nich pripravené rôzne zábavné súťaže, trampolína, skákací hrad, bazén, koníky, sladkosti a zaujímavé ceny. Cieľom je posilniť vzájomné vzťahy v rodine.
Koledovanie – „Dobrá novina“ – každoročne vo Vianočnom období deti koledujú vianočné piesne a vinše v obci a oznamujú narodenie Ježiša Krista. Vykoledovanou sumou peňazí pomáhajú deťom v Afrike. V zime a mraze sa zrieknu pohodlia a idú pomáhať iným. Svojimi piesňami a vinšami poctili aj prezidenta Rudolfa Schustera a následne o rok na to boli v Rakúsku u kardinála Schönborna, kde tiež reprezentovali svoju obec. Ich vystúpenie zaznamenala aj televízia TA3, ktorá našu obec navštívila.

Detský karneval – je osvedčené podujatie, ktoré sa koná v čase fašiangov a každoročne sa ho zúčastňujú deti z obce. Podujatie, na ktorom sa zúčastňuje okolo 100 masie je veľmi populárne. Masky sú odmenené zaujímavými cenami.

Ďalej sú to športové, kultúrne, turistické podujatia pre deti. Premietanie pod kostolom so súťažnými otázkami, scénky.