Aktuality - Zmeny cestovných poriadkov pre obdobie 2023/2024

Zmeny cestovných poriadkov pre obdobie 2023/2024 1

Vážení občania, Trnavský samosprávny kraj upravuje každoročne cestovné poriadky prímestskej autobusovej dopravy. Vaše pripomienky a požiadavky zasielajte do 25.09.2023 písomne na kontakt uvedený v prílohe.

Trnavský samosprávny kraj (ďalej len TTSK) v zmysle zákona č. 56/2012 Z. z.  o cestnej doprave v znení neskorších predpisov je objednávateľom dopravných služieb vo verejnom záujme, za ktoré poskytuje dopravcom finančný príspevok na náhradu straty, ktorá vznikla poskytovaním zľavneného cestovného a zabezpečovaním dopravnej obslužnosti územného obvodu TTSK. Každoročne sa  upravujú cestovné poriadky prímestskej autobusovej dopravy na základe zmien grafikonu železničnej dopravy a pripomienok cestujúcej verejnosti.

V termíne od 02.09.2023 do 25.09.2023 je možné zasielať požiadavky a pripomienky obecných úradov, občanov a škôl na úpravu v súčasnosti platných cestovných poriadkov na území TTSK, do ktorých sa dopravca bude maximálne snažiť zapracovať nadväznosť na vlaky, zohľadniť časové posuny vlakov a zosúladiť prestupy v jednotlivých prestupových uzloch.

Vaše pripomienky a požiadavky zasielajte do 25.09.2023  písomne na  nasledovný kontakt :

Trnavský samosprávny kraj

Odbor dopravnej politiky